Czy podnośnik koszowy i dźwig budowlany różnią się od siebie? 

Dźwig Poznań

Zarówno podnośnik koszowy, jak i dźwig Poznań mogą się okazać maszynami niezbędnymi przy większych inwestycjach budowlanych. W obliczu inflacji wiele osób szuka oszczędności. Czy można wymienić dźwig na  podnośnik koszowy? Czym w zasadzie się one różnią? Zapraszamy do lektury.

O podnośniku koszowym słów kilka

Podnośniki koszowe to urządzenia dźwignicowe o różnych możliwościach i parametrach technicznych. Urządzenia te charakteryzują się uniwersalnością i wszechstronnością zastosowania – zarówno przy pracach wewnątrz jakiegoś budynku, jak i na zewnątrz. Są tak skonstruowane, że zapewniają maksymalny komfort i bezpieczeństwo pracy na wysokościach. Ponieważ dostępne są w różnych rodzajach można optymalnie dopasować cechy i parametry techniczne, by podnośnik koszowy nadawał się idealnie do rodzaju przeprowadzanych prac. Bez podnośników koszowych trudno byłoby sobie wyobrazić jakiekolwiek prace budowlane czy przemysłowe na wysokościach. Podnośnik koszowy Gniezno nadaje się zarówno do podnoszenia ludzi, jak i materiałów. Czym podnośniki różnią się od dźwigów?

dźwig Bydgoszcz

Dźwig Poznań a podnośnik koszowy

Dźwig Poznań budowlany inaczej nazywany żurawiem budowlanym to urządzenie dźwignicowe wykorzystywane w pracach budowlanych, montażowych i przeładunkowych do przemieszczania ładunków w poziomie i w pionie. Składa się z umieszczonego na kolumnie lub obrotowej podstawie wysięgnika z liną lub łańcuchem, na końcu której znajduje się hak lub chwytak. Zatem, jaka jest główna różnica między dźwigiem a podnośnikiem? Dźwig Bydgoszcz świetnie nadaje się do dźwigania i przenoszenia rzeczy, m.in. takich jak maszyny, materiały budowlane, konstrukcje stalowe i inne. Podnośnik koszowy natomiast służy głównie do przenoszenia w koszu ludzi i narzędzi do prac na wysokości. Oba są równie ważne. Wiele prac nie byłoby możliwych bez podnośnika. Okazują się niezbędne nie tylko w branży budowlanej, ale również energetycznej. Jednak, gdy potrzeba przetransportować coś na bardzo dużą wysokość do akcji wkraczają dźwigi, które mają znacznie większy wysięg. Zresztą, podnośnikiem można transportować ludzi i narzędzia, ewentualnie jakiś mały ładunek. Dźwig poradzi sobie ze wszystkim prócz ludzi.